TR | EN

Güres Group’tan Okul Projesi

                                                                                                                                                                                 


Merkezi olan Manisa Saruhanlı’da bugüne kadar binlerce kişiye istihdam sağlayan ve sunduğu iş fırsatları ile çevresinin kalkınmasına yardımcı olan Güres Group, “Güres İlköğretim Okulu Projesi” ile bu defa da yörenin eğitimine katkıda bulunmaya hazırlanıyor.

 

2017’de gerçekleşen Manisa Depremi’nde hasar gören Mütevelli İlköğretim Okulu’nun yeniden yapımını üstlenen Güres Group; inşaa ve yenileme süreci sonrasında yöreye 570 öğrenci kapasiteli, çocukların ve gençlerin her türlü psikolojik ve fiziksel ihtiyacını karşılayacak nitelikte, modern bir eğitim yapısı armağan etmiş olacak.

 

Çok amaçlı salondan beden eğitimi salonuna, arşiv odasından araç – gereç odasına, sığınaklardan kütüphane ve rehberlik servisi odalarına kadar modern eğitim kurumlarında bulunan tüm bölümlerin yer alacağı yapı, 19 derslik kullanıma sahip olacak.

 

Kaymakamlık, Saruhanlı Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen proje, bir sene içinde tamamlanacak.

 

Yarım asırı aşan deneyimi ile Türkiye gıda sektörünün öncü isimleri arasında yer alan, bugün tarım ve teknoloji sektöründeki başarıları ile de dikkat çeken Güres Group; sosyal sorumluluğa verdiği önemi “Güres İlköğretim Okulu Projesi” ile sürdürüyor, bölge halkının refahına katkıda bulunacak yeni projeler geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Güres GroupYumurta Üretim Tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol Fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.000.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve yumurta tavuğu kafes ürünleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.