TR | EN

Bakan Yardımcı Mehmet Daniş'i standımızda ağırladık!

 


Altın Sponsorluğunu üstlendiğimiz Yum-Bir III. Yumurta Zirvesi’nin 2. gününde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş’i standımızda ağırladık!

Güres Biokütle Enerji Santrali Projesi hakkında bilgi edinen Bakan Yardımcısı Daniş, Güres Group’u yenilenebilir enerji konusundaki hassasiyetinden ötürü tebrik etti ve projenin sektördeki tüm firmalara örnek olması gerektiğini belirtti.

Ziyaretin ardından üreticilerle ayrı bir toplantı düzenleyerek sektörün sorunları hakkında ilave bilgiler aldı ve sektörün önündeki engelleri çözeceklerinin sözünü verdi.  

Güres GroupYumurta Üretim Tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol Fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve yumurta tavuğu kafes ürünleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.