TR | EN

- GÜRES GÜBRE -


Dünya Standartlarında Kaliteli Gübre

Güres Gübre Organik Tavuk Gübresi İşletme Tesisi, Güres Group tarafından, tavuklardan elde edilen gübrelerin fermente edilerek toz ya da peletli paketler halinde, tarım ve seracılık sektörlerinin ihtiyacını karşılamak amacıyla 1989 yılında kurulmuştur.

Kurulduğu günden bugüne, çiftçimizin ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz olarak karşılamak amacıyla, AR-GE ve innovasyon çalışmalarını hız kesmeden devam ettirmektedir. Çalışanları, tedarikçileri, distibitörleri ve bayileriyle uyum içinde çalışarak büyük bir başarı ivmesi kazanıp, ayda 300 ton pelet gübre üretim kapasitesine ulaşmıştır.


Analizleri Güres Group Laboratuvarları tarafından gerçekleştirilen gübrelerin mikrobiyolojik açıdan uygunluğu tüm üretim boyunca denetlenmektedir. Paketlenen ürünler, Yumurta üretim tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasından, Pastörize Sıvı Yumurta Üretim Fabrikasına, yumurta sektörünün tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre markası olan Güres Group güvencesi altındadır.

ISO 9001 kalite belgesine sahip olan Güres Group’a bağlı olarak hizmet veren Güres Organik Tavuk Gübresi Üretim Tesisi, kalite sistem şartlarını yerine getirerek Avrupa Birliği Standartlarında hizmet vermektedir.

TEKNİK ANALİZ
Rutubet % 20 Max
Organik Madde
% 55 Min
Toplam Hümik ve Fulvik Asit
% 20 Min
Toplam Azot (N)
%3 Min
Toplam Fosfor(P_2 O_5)
%3 min
Suda Çözünür Potasyum(K_2O)
%3 min
pH
7-9
EC 
4,3

Güres GroupYumurta Üretim Tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol Fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.000.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve yumurta tavuğu kafes ürünleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.