TR | EN

- GÜBRE -

Güres Group Gübre İşletme Tesisi, tarım ve seracılık sektörlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere 1989 yılında kurulmuştur.
Tesis bünyesindeki GFR’lerde fermente edilen ve Güres’in kendi patentiyle ürettiği Yatay Gübre Kurutucu’larda kurutulan, yumurtacı tavuk dışkıları, sanitasyon işleminden geçirildikten sonra 25 kg lık ambalajlarda Tarım Bakanlığının Organik Gübre standartlarına uygun değerlerde piyasaya sunulmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne Ar-Ge ve innovasyon çalışmalarına hız kesmeden devam eden gübre işleme tesisimizde organik gübrenin yanı sıra fermantasyon ve sanitasyon işlemleri bilimsel teknik usullere göre yapılmış, toprağa ve bitkiye zararlı bütün mantar, bakteri ve yabani tohumlar yok edilmiş olan organik gübre ile standartlara uygun organomineral gübre üretimi de yapılmaktadır.

Günde 120 ton üretim  ve saatte 12 ton pelet işleme kapasitesine sahip tesisimizde, yumurta sektörünün tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre markası olan Güres Group güvencesi altında üretilen gübreler, AB standartlarına uyumlu, yüksek kalite, verimli aynı zamanda çevre dostudur.
Güres Group laboratuarları tarafından analizleri gerçekleştirilen Güres Organik Tavuk Gübresi ve  Organomineral Gübrenin mikrobiyolojik açıdan uygun olduğu tespit edilmiştir.

Teknik Bilgiler;
%100 organik gübre toprağa hızlı karışır, çabuk etki eder, sağlıklı bitki ve güçlü kök yapısı oluşturur.
Yabancı ot ve tohum içermez.
Toprağı havalandırır.
Su tutma kapasitesini ayarlar.
Besin maddelerince zengindir.
Bitkiler için faydalı miktarlar ihtiva eder.
Ekonomiktir.
Endüstriyel bitkilerde, sera ve bahçe bitkilerinde, tarla, sebze bitkilerinde, meyve bahçelerinde vb. kullanılır.


Güres GroupYumurta Üretim Tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol Fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.000.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve yumurta tavuğu kafes ürünleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.