TR | EN

- GÜRES GROUP -


1963’den bu yana gıda sektörünün en önemli isimleri arasında yer alan, oluşturduğu standartlar ve kurum kültürü ile sektöründeki birçok şirkete örnek teşkil eden Güres Group; bugün yalnızca yumurta sektörünün değil, faaliyet alanına giren birçok farklı sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. 

700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.000.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştiren Güres Group; bu yönüyle Türkiye’nin tek çatı altına toplanmış en büyük tam entegre yumurta üretim tesisi olmayı sürdürüyor.

Gıda sektöründeki faaliyetlerine tarım ve teknoloji sektörü faaliyetlerini de ekleyen öncü şirketin, bugün bahsi geçen 3 alanda toplam 10 aktif markası bulunuyor.


Güres Group Markaları 

Güres Yumurta, tam otomatik kafeslerde, Güres Group’un kendi yetiştirdiği tavuklardan elde edilen ve el değmeden paketlenen yumurtaları; Klasik Jumbo, Süper Jumbo, Çift Sarılı, Doğal Selenyumlu, Omega 3’lü, Cage Free ve Kahverengi olmak üzere 7 farklı ürün çeşidi halinde tüketicimizle buluşturuyor. 


Güres Pastorize Yumurta’ya ait Pastörize Sıvı Yumurta Fabrikası’nda her gün tonlarca pastorize sıvı yumurta sarısı, pastorize sıvı yumurta beyazı ve pastorize sıvı bütün yumurta üretilerek gıda sektörünün pastorize yumurta ihtiyacı gideriliyor.

Bıldırcın yumurtası üretimini kaliteli ve sağlıklı koşullarla birleştiren ve bugün Türkiye'nin en büyük bıldırcın yumurtası üreticisi konumunda bulunan Güres Group, Güres Bıldırcım markası aracılığıyla sofraları bıldırcın yumurtasının sağlıklı lezzeti ile buluşturuyor. Güres Bıldırcın Eti Üretim Tesisi, hijyen ve sağlık koşullarının yanı sıra, sahip olduğu otomasyon sistemi ve kullandığı teknoloji ile de Avrupa standartlarında üretim yaparak sektöre öncülük yapıyor.

Güres Civciv markasına ait, tamamen kapalı Güres Damızlık Tesisleri’nde üretilen; iyi kaliteli yumurta vermesi, sakinliği ve uysal karakteri ile bilinen Bovans White ırkı civcivler, tüm sağlık kontrolleri ve aşıları yapılarak yetiştiriliyor ve yarka olmaya hazır hale getiriliyor.

Güres Yarka Tesisleri’nde uzman veteriner hekimlerin gözetiminde çıkım günü aşılanan civcivler, en etkili verime ulaşabilmeleri için 16 hafta boyunca en uygun koşullarda, sağlık kontrolleri ve aşıları yapılarak yetiştiriliyor. 

Güres Viyol Fabrikası'nda 11 ayrı boyutta pembe, naturel ve mor olmak üzere 2 ayrı renkte viyol üretimi yapılıyor. Üretimde tamamen geri dönüşümlü kağıt ve karton atıkları kullanılıyor.

Güres Yem markasına ait laboratuarlarda kontrolü yapılan yem hammaddeleri, bilgisayar kontrollü Güres Group Yem Fabrikası’nda işlenerek toz yem haline getiriliyor. Güres tavuk ve civciv çiftliklerinde, yalnızca Güres’in kendi fabrikasında üretilen yemlerden yararlanılıyor.

Güres tavuklarından elde edilen %100 organik gübreler, Güres Gübre İşleme Tesisleri’nde işlenip toz ya da paket halinde piyasaya sunuluyor. Toprağa hızlı karışan, çabuk etki eden, sağlıklı bitki ve güçlü kök yapısı oluşturan Güres Gübre ürünleri, tarım ve seracılık sektörü ihtiyaçlarını en etkin şekilde karşılamayı sürdürüyor.

 Güres Group, gerçekleştirdiği tarım aktiviteleriyle de dikkat çekiyor.

 Güres Tarım, %100 doğal gübre kullanılarak yüksek verim ve kalitede buğday, mısır ve üzüm üretimi yaparak tarımcılık sektörüne katkı sağlıyor.


 Kendi patentiyle ürettiği tam otomatik sulama ve yemleme, tam otomatik yumurta toplama, tam otomatik iklimlendirme ve tam otomatik gübre toplam sistemlerine sahip tavuk kafesi ve ekipmanlarıyla, uluslararası düzeyde standart oluşturan bir marka olan Güres Teknoloji, Ar-Ge birimleri tarafından yapılan araştırmalar ile ürün sayısını her geçen gün artırıyor. Yurt içi ve yurt dışındaki değerli müşterilerine etkin satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri sunarak yerel ve global pazardaki konumunu her geçen gün daha da güçlendiriyor.Güres Group: İnsana ve Doğaya Önem Veren Şirket

Faaliyetlerini insana ve çevreye duyarlı olarak gerçekleştirmeye büyük önem gösteren Güres Group, gelecek kuşaklara yaşanabilir ve temiz bir çevre bırakma ideali ile Güres Group Çevre Yönetim Sistemi’ni uyguluyor. Periyodik olarak gözden geçirilen ve değişen koşullarda yenilenen sistem sayesinde çevre performansını daima artırmak için çalışıyor.

Faaliyet ve üretimlerini tamamen çevre mevzuatına ve uluslararası kabul görmüş çevre yönetim sistemine göre gerçekleştiren grup şirketi, çevreye verdiği önemin bir göstergesi olarak, 2014 senesinden bu yana temiz enerji üretiyor. 

Yaptığı büyük yatırımla tükettiği enerjiyi, ülkemizin önemli enerji kaynaklarından güneş enerjisinden yararlanarak üretme yoluna giren Güres Group, enerjisinin tamamını güneş  enerjisi ile sağlayarak karbondioksidin çevreye salınımını büyük ölçüde indirgemeyi hedefliyor.


Sanat, spor ve eğitim alanlarında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk atılımları ile ülkemizdeki yetenekleri destekleyen ve Türkiye'nin gelişimine katkıda bulunan köklü kuruluş, iş güvenliği politikalarına ve kurum içi eğitime gösterdiği önem ile de çalışanlarına duyduğu saygıyı kanıtlamayı sürdürüyor. Kaliteli ürünlerin ancak kaliteli iş gücüyle oluşturulabileceğinin bilincinde olarak, çalışanlarının beklenti ve önerilerini her zaman dikkate almaya ve  motivasyonlarını her zaman zirvede tutmaya gayret gösteriyor.


Misyon, Vizyon 

Güres Group, iş ahlakının temelini oluşturan dürüstlük ve şeffaflığa büyük önem gösteriyor ve tüm faaliyetlerinde bu iki kavramı yapı taşı almak suretiyle hareket ediyor. 

29 Ekim 1923'de Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran milletvekillerinden olan Sayın Ahmet Remzi Güres' ten aldığı “millete, vatana ve devlete hizmet etmek” mirasını topluma ve çevreye maksimum değer vererek yaşatmak ideali ile çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.


Vizyon

 Kaliteli ve sağlıklı ürünler ile dünya tavukçuluk sektöründe; güvenilir, sürekli gelişen, ürün ve hizmetine değer katan lider bir kuruluş olmaktır.

Misyon

 Yenilikçi, çalışanların ve paydaşların ihtiyaçlarına duyarlı, toplumsal, çevreye saygılı, kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle ürettiği sürdürülebilir yüksek kalitede ekonomik ürün ve sistemlerle sektöründeki ihtiyacı karşılamaktır.


Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden Yem Fabrikalarına, Viyol Fabrikasından Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden Kafes ve Ekipman üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve tavukçuluk ekipmanları ve kafes sistemleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.