TR | EN

- GÜRES CİVCİV -Güres Group, uzun yıllar süren genetik araştırmalar ve geniş kapsamlı saha çalışmaları sonucunda spesifik kümes tipleri, iklim, yem, piyasa koşulları ve diğer faktörler bazında kendi yönetim programını geliştirmiştir ve çok sayıda kaliteli yumurta veren, sakin, uysal, cinsiyeti tüylerinden ayırt edilebilen “Beyaz Leghorn türü olan Bovans White’ı” ve ISA Brown üretmektedir.

Bovans White civcivi son teknoloji kuluçka makinelerinde, uzman veteriner hekimlerin gözetimi altında ve hijyenik şartlarda üretilmektedir. Güres Group kuluçka tesisi yıllık 14 milyon adet civciv üretim kapasitesine sahiptir. Damızlık hayvanlarından elde edilen yumurtalar 21 gün sonunda kuluçka süresini tamamlar ve uzman veteriner hekimlerin gözetiminde, çıkım günü otomatik lazerli gaga kesimi yapılıp, aynı makinede aşılanarak Yarka Üretim Tesisleri’nde düzenli olarak sağlık kontrolleri ve aşıları yapılarak yetiştirilirler. Civciv satışları, hijyene ve hayvan sağlığına uygun nakliye koşullarında müşterilere ulaştırılmaktadır.
Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden Yem Fabrikalarına, Viyol Fabrikasından Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden Kafes ve Ekipman üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve tavukçuluk ekipmanları ve kafes sistemleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.