TR | EN

- GÜRES YARKA -
Güres Group, tavukçuluğa başladığı ilk günden itibaren yarka yetiştiriciliği de yapmaktadır. Tesisler yaklaşık olarak 1.500.000 adet yarka kapasitesine ulaşmıştır.

Yarka yetiştirme tesisinde, yılda ortalama 4.500.000 adet yarka üretimi gerçekleştirilmektedir. Uzman veteriner hekimlerin gözetiminde çıkım günü aşılanan civcivler, yarka üretim tesislerinde düzenli olarak sağlık kontrolleri ve aşıları yapılarak yetiştirilirler.
 
16 hafta boyunca sağlıklı koşullarda yetiştirilen yarkalar, etkili verime ulaşılabilmesi için, uygun nakliye koşulları altında müşterilere ulaştırılmaktadır.
Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden Yem Fabrikalarına, Viyol Fabrikasından Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden Kafes ve Ekipman üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve tavukçuluk ekipmanları ve kafes sistemleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.