TR | EN

- GÜRES YEM -


Güres Group bünyesindeki yem fabrikası, grubun yem ihtiyacını karşılamak amacıyla 1985 yılında 5000 kg/saat kapasiteyle kurulmuştur. Şuan yem fabrikasında kapasitenin de arttırılmasıyla ortalama yem üretimi yıllık 320.000 ton’a çıkarılmıştır. Bununla birlikte yem fabrikası toplamda 70.000 tonluk hammadde depolama alanına sahiptir.


Laboratuarlarda tetkik edilen yem hammaddeleri, bilgisayar kontrollü modern fabrikada işlenerek, toz yem olarak üretilmektedir. Yem fabrikasında üretilen yemin tamamı, Güres Group bünyesinde bulunan civciv ve tavuk çiftliklerinde kullanılmaktadır. Yem satışı yapılmamakta; bu sayede yem üretimimin kapalı entegrasyon olması sağlanmakta, grubun çiftlikleri ile çevredeki diğer çiftlikler arasındaki bağlantı kesilerek hastalık riski sıfıra indirilmektedir.

Güres Group Yem fabrikasında, tamamen sterilize edilen kaliteli yem üretimi gerçekleştirilir. Yem fabrikasında izlenebilirlik sistemleri ile teknolojik çözümler ISO 9001:2008 sistemi çerçevesinde uygulanmaktadır.

Güres Group Yem fabrikasında üretilen yemlerin hiçbirinde kesimhane artığı ve kemik unu kesinlikle kullanılmamaktadır.

Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden Yem Fabrikalarına, Viyol Fabrikasından Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden Kafes ve Ekipman üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve tavukçuluk ekipmanları ve kafes sistemleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.