TR | EN

Selenyumlu


Özellikler
Güres Yumurta'nın Selenyumlu ürünü, bir bireyin doğal ihtiyacı olan tüm besin değerlerini içerisinde bulunduruyor. Sadece kendi tesislerinde üretilen tavuklardan elde edilen yumurtalar, müşterilerin beğenisine sunuluyor. Yumurta üretiminde kullanılan tavukların beslenmesinde mısır, buğday, soya fasulyesi, ayçiçeği küspesi, mısır özü, buğday özü kepeği, tamamı organik mineral, vitamin ve zenginleştirilmiş selenyum katkısı kullanılıyor.


  • Bovans White
  • 63 - 72 gr ve üzeri ( L Boy )
  • Mısır, buğday, soya fasulyesi, ayçiçeği küspesi, mısır özü, buğday özü kepeği, tamamı organik mineral, vitamin ve zenginleştirilmiş organik selenyum katkısı
  • Güres Tavukçuluk üretim tesisleri.
  • 10'lu ambalaj
  • Satın aldıktan sonra buzdolabında 18. günden itibaren (+8) - (+5)  °C'de muhafaza ediniz.
  • 63-72 gr/adet L Boy - Güres Doğal Selenyumlu Yumurta, organik selenyum katkısıyla zenginleştirilmiş yemlerle beslenen sağlıklı tavuklardan elde edilir. Normal yemlerle beslenen bir tavuktan elde edilen 63-72 gr'lık bir yumurtada bulunan selenyum miktarı 0.013 mg iken, çiftliklerimizde organik selenyumca zenginleştirilmiş yemlerle beslenen tavuklardan elde edilen 63-72 gr'lık Güres Doğal Selenyumlu Yumurta'da selenyum miktarı ise 0.026 mg'dır. Selenyumun, yapılan araştırmalarda hücrelerin yaşlanma olarak nitelendirilen sürecini yavaşlattığı için yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklarla mücadelede etkin rol oynar. Alzheimer ve Parkinson gibi yaşlılığa bağlı hastalıklarla mücadelede etkin rol oynar ve Hipertansiyonu engeller. Üreme gücünü arttırır.(Selenyum eksikliğine bağlı olarak erkeklerde görülen kısırlık ve kadınlarda görülen düşük riskini azaltır.) Güneşten gelen zararlı ışınlara karşı cildi korur. Ayrıca, selenyum'un kanser türlerinde % 37 oranında bir azalma etkisi sağladığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Kalp ve damar hastalıklarına karşı korumada etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Protein sentezine, büyümeye ve gelişmeye yardımcı olur. Kan hücrelerinin kromozomlarının zarar görmesini önler. Ağır metallerle diğer zararlı maddelerden vücudu korur. Pankreasın çalışması ve doku elastikiyeti için gerekli korumayı sağlar.


www.guresyumurta.com.tr

Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden Yem Fabrikalarına, Viyol Fabrikasından Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden Kafes ve Ekipman üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve tavukçuluk ekipmanları ve kafes sistemleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.