TR | EN

Güres Group'tan Spora Bir Destek Daha

Güres Group, Manisa Spor'dan sonra Göztepe Spor'a da sponsor oldu. Güres Group, kurumsal kimliğinin bir parçası olarak gördüğü sosyal sorumluluk faaliyetlerine İzmir'in köklü spor kulüplerinden Göztepe Spor Kulübüne sponsor olarak yeni bir halka daha ekledi. Sadece ürünleri ile değil, kültür, sanat, eğitim, bilim ve spor faaliyetlerine yaptığı destekler ile de yaşadığı topluma hizmet etmeyi ilke edinen Güres Group, bu ilke doğrultusunda bu güne dek birçok defa toplumsal paylaşım projelerinde yer aldı. Geçtiğimiz sene içerisinde İzmir'in ünlü gruplarından Sunshine Band'e etkinlik sponsoru olarak kültür ve sanata, Ege Açık Deniz Yat Klubü ve üretim tesislerinin bulunduğu Manisa'nın öncü spor kulübü Vestel Manisa Spor'un resmi sponsoru olarak spora, Bilimsel Tavukçuluk Derneği'nin düzenlediği 2. Akdeniz Ülkeleri Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Zirvesi'nin platin sponsoru olarak bilim ve eğitime katkı sağlayan Güres Group son olarak da Göztepe Spor'a forma sponsoru oldu. Son yıllarda yaşadığı talihsizlikleri geride bırakmaya çalışan Türk Futbolunun öncü takımlarından Göztepe Spor Kulübünün eski günlerine dönmesine katkı sağlamak için yapılan sponsorluk anlaşması ile Güres Group'un ismi artık Göztepe Sporlu futbolcularının sırtlarında yer alacak.


28.01.2010 tarihinde Swisshotel Grand Efes'te düzenlenen forma tanıtımında konuşma yapan Güres Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mustafa Güres şunları söyledi: "Türk ticaret hayatında ve sektöründe emin adımlarla ilerleyerek büyük yatırımlara imza atan ve başarısını her geçen gün arttıran Güres Group, aynı şekilde ülkemize Avrupa'daki ilk sportif başarıları getirerek Türk Futboluna adını altın harflerle yazdıran Göztepe Spor Klübüne sponsorluk yapmaktan gurur duymaktadır. Bir ülkenin gelişmişlik ölçütünde sanayisindeki başarıların yanı sıra eğitim, kültür-sanat, spor alanlarında da sağlanan başarıların rol oynadığına inanan ve bu sebeple sporun her dalına desteğini esirgemeyen; sporun ve sporcunun dostu Güres Group olarak futbol tarihimizin köklü takımlarından, Göztepe Spor Kulübü'ne sponsor olarak bu süreçte destek vermeyi, yanlarında olmayı görevimiz olarak kabul ediyoruz.
Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden Yem Fabrikalarına, Viyol Fabrikasından Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden Kafes ve Ekipman üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve tavukçuluk ekipmanları ve kafes sistemleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.