TR | EN

- DAMIZLIK -


Güres Group tarafından Hollanda , Fransa ve Almanya'dan getirilen usta yumurtacı Bovans White ve ISA Brown yumurtalık damızlık civcivleri, Güres Group damızlık tesislerinde özel olarak yetiştirilmektedir. Mevcut ırklar içinde en yüksek yumurta verimine sahip ırk olan Bovans White civcivleri, tamamen kapalı damızlık üretim kümeslerinde yetiştirilirler.
Yemleme, aydınlatma ve aşılama programlarına özen gösterilerek yetiştirilen Bovans White damızlık civcivlerinin uzman veteriner hekimlerimizin kontrolleri altında tüm sağlık kontrolleri ve aşıları yapılmaktadır.


Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden Yem Fabrikalarına, Viyol Fabrikasından Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden Kafes ve Ekipman üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve tavukçuluk ekipmanları ve kafes sistemleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.