TR | EN

- YEM -


Güres Group bünyesindeki Yem Fabrikası, grubun yem ihtiyacını karşılamak amacıyla  1985 yılında 5.000 kg/saat  kapasiteyle kurulmuştur.

Yapılan yeni yatırımlarla günümüzde yem  fabrikasının kapasitesi  ortalama yıllık 320.000 ton a ulaşmıştır.  Güres Group Yem Fabrikası’nda 70.000 ton kapasiteli hammadde depolama alanı bulunmaktadır.  

Güres Yem Fabrikası bünyesinde yer alan kalite kontrol ve mikrobiyoloji laboratuarlarımızda tetkik edilen yem hammaddeleri, otomasyon kontrollü modern fabrikada işlenerek toz yem olarak üretilmektedir. Yem fabrikasında üretilen yemin tamamı Güres Group bünyesindeki civciv ve tavuk çiftliklerinde kullanılmaktadır. Dışarıya yem satışı yapılmamaktadır. Bu sayede yem üretiminin kapalı entegrasyon olması sağlanmakta, çiftliklerimiz ile çevredeki diğer çiftlikler arasındaki bağlantı kesilerek hastalık  bulaşma riski sıfıra indirilmektedir.
Güres Group Yem Fabrikası’nda tamamen sterilize edilmiş kaliteli yem üretimi gerçekleştirilir. Yem fabrikamızın izlenebilirlik sistemleri ile teknolojik çözümler ISO 9001 Kalite yönetim sistemi ve HACCP sistemi çerçevesinde uygulanmaktadır.

Güres Group bünyesinde %100 doğal gübre kullanılarak yüksek verimli ve kaliteli mısır buğday ve üzüm üretimi yapılır.Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden Yem Fabrikalarına, Viyol Fabrikasından Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden Kafes ve Ekipman üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve tavukçuluk ekipmanları ve kafes sistemleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.