TR | EN

- YUMURTA -
1963 yılında, kurucumuz Ahmet Remzi Güres’in, Saruhanlı’da kurduğu tavuk çiftliğine, 600 tavuk alarak başlattığı sofralık yumurta üretimi, bugün tam otomatik yumurta kafeslerinde gerçekleştirilmektedir.

Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretim kapasitesiyle, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üreticisidir.

Yumurta Üretim Tesislerimizde;

- 30’lu Small-Medium-Large, 15’li Medium-Large, 10’lu Large Klasik Yumurta
-30’lu ve 10’lu XL Güres Klasik Süper Jumbo Yumurta,
-10’lu Güres Selenyumlu Yumurta,
-10’lu Güres Omega 3'lü Yumurta,
-10’lu Güres Cage Free Yumurta,
-10’lu Güres Çift Sarılı Yumurta üretimi yapmaktadır.


Üretimin her aşamasında “insan sağlığını” ön planda tutup, “temiz ve hijyenik” koşullarda kaliteli üretim yapılmaktadır. Kümesler veteriner hekimler tarafından periyodik olarak kontrol edilmektedir.

Tavuklar, Güres Group Yem Fabrikası’nda üretilen yemler ile beslenmekte, yumurtalar el değmeden toplanıp, tasnif edildikten sonra sağlık sertifikalı hijyenik ambalajları ile bekletilmeden soğuk zincirde üretim tesislerimizden tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Güres Group Yumurta Üretim Tesislerimiz,
ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi) şartlarını sağlamış TÜV Rheinland Group tarafından sertifikalandırılmıştır. 

Yumurta üretim ve paketleme tesislerimizde ISO 22000 ve FSSC 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) standardı ve Haccp (hijyen) kuralları uygulanarak üretim yapılmaktadır. Aynı zamanda HELAL sertifikasına sahiptir.


Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden Yem Fabrikalarına, Viyol Fabrikasından Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden Kafes ve Ekipman üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve tavukçuluk ekipmanları ve kafes sistemleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.